Bulgaristan Sohbet Odaları

Trakya sınırımızda bize komşu olan küçük bir ülkedir. Doğusunda Karadeniz vardır. Romanya’dan Tuna Irmağı’yla ayrılır. İki sıradağ ülkeyi ikiye böler: kuzeyde, düzlüklerle tepeleri merkezdeki havzadan ayıran Balkan Dağları; güneyde, Yunanistan ile doğal bir sınır meydana getiren Rodop Dağları. Balkan Dağları ile iyice korunan Sofya ve Filibe havzalarında iklim, nispeten sıcaktır, buna karşılık ülkenin kuzey kesimi, kuzeyden gelen soğuk hava kütlelerine açıktır.Başkenti Sofya olan bu harika ülkenin resmi dili, bulgarca olsada, bölgesel olarak türkçe ve romanca, oldukça fazla şekilde kullanılmaktadır.Ülkenin nüfus sayısı, 8 milyon’un üzerindedir.

Türkçe’nin yoğun konuşulduğu ülkelerden biri olan Bulgaristan sınır komşuluğumuz nedeniyle Türk Bulgar ilişkileri hayli üst seviyede bulunmaktadır. Bulgaristan’dan aramıza katılan bay, bayan kullanıcılarımızın giderek artması ve Bulgaristan’ın en büyük mobil sohbet sitesi olmamız nedeniyle kullanıcılarımıza Bulgaristan sohbet, Bulgaristan chat odalarımızı açmış bulunmaktayız.

Bulgaristan chat odaları içerisinde sizlerde yerinizi alarak günün her saatinde online Bulgar bay, bayan kullanıcılarla tanışıp sohbet etme imkanına ücretsiz ve üyeliksiz olarak sahip olabilirsiniz. Bulgar sohbet odalarımız içerisine dilerseniz bilgisayarlarınız, dilerseniz mobil cihazlarınız aracılığı ile ücretsiz ve üyeliksiz olarak anındakatılabilirsiniz.

Bir önceki yazıda « makale var.


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?